Przerywana przez złe warunki atmosferyczne pierwsza sesja treningowa na torze pod Szanghajem nie pozwoliła zespołom w pełni wykorzystać cennego czasu spędzanego na torze. Najszybszy był w niej Max Verstappen, który wyprzedził kierowców Williamsa.
Kibice, którzy zdecydowali się nie wstawać na pierwszy trening pod Szanghajem niewiele stracili. Pierwsza sesja treningowa przed GP Chin ze względu na złe warunki atmosferyczne, uniemożliwiające pracę helikoptera medycznego, była dwukrotnie przerywana czerwoną flagą.Pogoda na torze w Szanghaju przywitała Formułę 1 chłodem i deszczem, ale nie to było powodem jej przerywania. Chodziło o widoczność, która była ograniczona sporą mgłą.
Pierwszy raz sesja została przerwana już po 4 minutach od jej rozpoczęcia, a przerwa potrwała przeszło 40 minut. Po tym okresie nastąpiła chwilowa poprawa pogody, a kierowcy zostali wypuszczeni na tor na około 20 minut, podczas których mogli chociaż trochę przetestować opony przejściowe i deszczowe tym bardziej, że na niedzielny wyścig synoptycy również przewidują opady deszczu.
Na 20 minut przed końcem treningu dyrekcja wyścigu ponownie zdecydowała się na jego przerwanie. Tym razem sesja nie została już wznowiona, a jej wyniki ciężko uznać za reprezentatywne.
Na mokrym torze najszybszym kierowcą był jednak Max Verstappen, który wyprzedził obu zawodników Williamsa- Felipe Massę oraz Lance'a Strolla, który przed weekendem wyścigowym w Chinach zapowiadał agresywniejszą jazdę.
Złe warunki pogodowe sprawiły, że przez pełne półtorej godziny aż sześciu kierowców nie zdołało ustanowić czasów. Wśród nich znaleźli się obaj zwodnicy Ferrari, a także Lewis Hamilton.
07.04.2017 07:49
0
Zaraz drugi trening. Mam nadzieję, że tym razem bez przeszkód.
07.04.2017 07:57
0
W niedzielę Alonso będzie miał szansę wykazać się kunsztem prowadzenia swojego bolidu. Może pogoda pozwoli mu coś powalczyć.
07.04.2017 08:03
0
Szkoda że Sokół wrócił. Ten drugi lepiej komentuje.
07.04.2017 11:33
0
McLaren przed Ferrari i Mercedesem. ech... Stare czasy....
Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się